Projektek

Adománygyűjtések

Klubunk elkötelezett a hátrányos helyzetű, segítségre szoruló embertársaink életének megkönnyítésére irányuló projektek szervezésében, valamint a tehetséges, ugyanakkor szerény anyagi körülmények közt élő fiatalok sikeres pályájuk elindításának támogatásában. E célok megvalósítása érdekében kulturális, sport és közéleti rendezvények keretében szervezünk adománygyűjtéseket. Ezen rendezvények kiváló alkalmat teremtenek a Homokhátságon élő emberek közti kapcsolatok erősítésére, ugyanakkor a segítő szándék kifejezésére, pénzbeli és egyéb anyagi támogatások gyűjtésére.

Főbb adománygyűjtő rendezvények

2012. május 31. – COLOSSEUM Hotel: célzott gyűjtés a Napsugár Otthon Ásotthalmi Fogyatékos Szociális Ellátó Részlege lakóinak kerékpárok és kerékpártárolók adományozására

2013. november 9. – Aranyszöm Rendezvényház: az alakuló charter ünnepség keretében gyűjtött adományok alapot teremtenek a 2014. évi támogatási programok megvalósítására

2014. május 31. – Városháza: az 1 éves charter ünnepség a következő rotary év (2014/2015) anyagi fedezetének megalapozását szolgálja, amelyből támogatni lehet a Napsugár Otthon lakóit, az ÁGOTA alapítványt és a nagyszéksósi gyermektáboroztatásban való részvételt

2014. november 22. – Nagyszéksós-tó: Dobai Zoltán zákányszéki lakos balesetben elvesztett jobb karjának pótlására beszerzendő művégtag anyagi hátterének megteremtése

2015. május 15. – Városháza: 2 éves charter ünnepség a következő rotary év (2015/2016) anyagi fedezetének megalapozására

Támogatások

Adományok

• 2012 és 2013 – a Napsugár Otthon lakóinak kerékpárok és tároló, továbbá karácsonyi ajándék, élelmiszer, sportegyesületi tagdíjak biztosítása.
  • Szegedi Rotary Ádvent 2012 – családok megsegítéséhez kulturális műsor nyújtása mórahalmi néptánccsoport fellépésével.
  • Szegedi Rotary Tavasz 2013 és 2014 – újszülött mentősök gyűjtésének támogatása ugrókötél csoport, tánccsoportok, néptánccsoport, fúvószenekar és hangszeres fellépők műsoraival.
  • 2015. április – Dobai Zoltán zákányszéki lakos balesetben elvesztett jobb karjának pótlására beszerzendő művégtag anyagi hátterének megteremtése – a felkarprotézis önrészének kifizetése és karbantartási költségre adomány
  • 2015. május – Futópad adományozása a Napsugár Otthon Ásotthalmi Fogyatékos Szociális Ellátó Részlege lakóinak a Rotary District Grant pályázati támogatás bevonásával

Ádventi műsorok

Kulturális ajándék a térség lakóinak, hogy kiszakadva a hétköznapok fogságából gondoljanak egy kicsit magukra és környezetükre, a vallásosak az Ádventre.

• 2012 – Gold Silver Quartet előadásában: Joseph Haydn – A Megváltó utolsó hét szava a kereszten című bibliai ihletésű kompozícióját hallhatta a közönség. Az est második részében pedig „A születés és a halál mitológiája a zsidó-keresztény vallási kultúrában” gondolatkörben három, a témát más-más vallási és világnézeti alapon megközelítő előadást hallhattunk Markovics Zsolt Szeged városi főrabbi, Urbán József piarista szerzetes és Dr. Kopniczky Zsolt idegsebész tolmácsolásában.
  • 2013 – Szakonyi Károly: Adáshiba című darabját láthatta a közönség a Piarista Gimnázium és a Karolina Gimnázium tanulóinak előadásában.
  • 2014 – a Piarista Diákszínpad csodálatos előadásában Shakespeare Rómeó és Júlia című ajándékműsora adott alkalmat a karácsonyra való lelki ráhangolódásra. A műsor alatt a Szent Imre Katolikus Általános Iskola pedagógusai a kicsiket ismertették meg az otthoni karácsonyi készülődés fortélyaival.

Ismeretterjesztő előadások

Érdekes, sokakat foglalkoztató tudományos, társadalmi, történelmi, szociológiai témájú előadások az érdeklődők számára.

• 2013. január – Az est vendége volt Dr. habil. Barabás Katalin Ph.D egyetemi docens, az orvostudomány kandidátusa, aki a hagyományos értékrend felbomlása, a valódi társadalmi-kulturális stressz hatások és a rossz egészségi mutatóink kialakulása közti összefüggéseket kereste. Az előadó segítségével a résztvevők a háttértényezők mellett megismerkedhettek a probléma megoldási lehetőségeivel is.
  • 2013. április – Lukács László népművelő, országgyűlési képviselő tartott előadást a Duna-Tisza homokvilágának múltjáról, jelenéről és jövőjéről, különös tekintettel a társadalomtörténeti alapvetésekről
  • 2015. február – Zákányszéken az Egészséghét keretében dr. Mester Lajos számolt be tibeti élményeiről, valamint dr. Barabás Katalin a szolidaritás és az egészség közötti kapcsolatot mutatta be a tőle megszokott lenyűgöző előadással.